Haber

Bakan Dönmez depremzedeleri ziyaret etti

Enerji ve Konvansiyonel Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, depremin ardından kapılarını halka açan Adıyaman TPAO Bölge Müdürlüğü’nde depremzedeleri ziyaret etti.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, depremden en çok etkilenen illerden biri olan Adıyaman’a geldi. Kapılarını depremzedelere açan Türkiye Petrolleri Adıyaman Bölge Müdürlüğü’nün konteyner kentinde incelemelerde bulunan Bakan Dönmez, depremzedelerle de yakından ilgilendi. Bakan Dönmez ile görüşen depremzedeler, “Evlerimizde hasar var girilecek gibi değil. Allah devletimizden milletimizden razı olsun. Bir yardım gelmiyor, bu yok diyorlar ama çok yardım geliyor. Allah’a şükür.”

Adıyaman’ın eskisinden daha güzel olacağını ve bir yıl içinde kalıcı konutlarına kavuşacağını söyleyen Bakan Dönmez, taziyelerini iletti ve depremzedelerin bir ihtiyaçları olup olmadığını sordu. Çocuklara oyuncak dağıtan Bakan Dönmez ile sohbet eden depremzedelerden biri “Hızır gibisin, Hızır gibi büyüdün” derken, bir kadın da “Şükürler olsun kurtulduk. ailemde hayatını kaybetti Allah kimseye göstermesin bu günleri Allah halimizden razı olsun kapılarını açtılar bize bakıyorlar 3 öğün sıcak yemek veriyorlar buranın sahibi kim Allah razı olsun bin defa.” Bakan Dönmez, “Buranın sahibi sizsiniz” yanıtını verdi.

Depremzedelere bir dileklerinin olup olmadığını soran Bakan Dönmez, “Allah ömrümüzden alıp Cumhurbaşkanımıza versin. Allah sizleri başımızdan eksik etmesin” dedi. – ADIYAMAN

haber-korgun.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu