Teknoloji

Elon Musk’ın tweetlerinin bir anda herkesin hesabını işgal etmesinin nedeni ABD başkanı mı?

Twitter CEO’su Elon Musk’ın Pazartesi günü attığı tweetler neredeyse herkes Twitter beslemesini dolduruyorOnunla ilgili bilmece çözülmüş görünüyor. İddialara göre Twitter mühendisleri, işverenlerinin görünüş sayısını artırmak için özel bir sistem geliştirdi.ve bir sorun olarak bahsedilen durumun nedeni, muhtemelen Musk’tan bekleyebileceğiniz gibi, oldukça küçük bir olaya verdiği tepkiydi.

Platform haber bülteninin bildirdiğine göre, Müthiş Kase sona erdikten saatler sonra, Musk’ın kuzeni James gecenin bir yarısı Twitter mühendislerine söyledi. yüksek aciliyet“. James büyük bir sorunu çözmek için mühendislerden yardım istemişti. Görünüşe göre bu “sorun” CEO Musk’ı o kadar kızdırmıştı ki, o gece özel jetiyle San Francisco’ya gitti. Hal böyle olunca da Twitter kesintisi değildi. bu, platformun yılın en büyük gecesinde Rihanna’nın yarı yarıya yaptığı gösteride meydana geldi.

Platformer’a göre Musk, Başkan Joe Biden’ın Philadelphia Eagles’a iyi şanslar dileyen tweet’inin Eagles’ı destekleyen kendi tweet’inden (9,1 milyon görüntüleme) daha fazla etkileşim almasına (29 milyon görüntüleme) kızmıştı.

Musk, San Francisco’ya vardığında Twitter’ın mühendislik grubunu aradı ve bu “sorunu” çözmezlerse kovulacaklarını söyledi. Platformer, göreve yaklaşık 80 Twitter çalışanının atandığını iddia ediyor.

Ekip, işverenlerinin tweet’lerinin neden eskisi kadar popüler olmadığını öğrenmek için gece boyunca çalıştı. Bunun bir nedeninin Musk’ın tweet’lerinden bıkmış birçok Twitter kullanıcısı tarafından susturulması veya engellenmesi olabileceğini teorileştirdiler, bunların bazıları gülünçtü.

İddiaya göre Twitter mühendisleri, Musk’ın tweet’lerini takipçilerinin %90’ından fazlasının görmesini sağlamak için özel bir sistem oluşturdu. Sistem, Musk’ın tweet’lerinin, Platformer tarafından açıklandığı gibi kullanıcılara en uygun tweet’leri göstermeyi amaçlayan Twitter’ın içerik filtrelerini atlamasına izin veriyor. Ayrıca Twitter’ın ” Senin için“Akışlarında diğerlerinin tweetlerinden daha üst sıralarda yer almalarını sağlamak için Musk’ın tweet’lerini yapay olarak artırıyor. Değişikliğin bir sonucu olarak, birçok kullanıcı akışlarında Musk’ın tweet’leriyle bombardımana tutuldu.

Musk, Salı günü attığı tweetlerle durumu büyük ölçüde kabul ederken, insanlardan ” algoritmadaki düzenlemeleri tamamlanırken“Şu anda Musk’ın tweetleri kullanıcılara zorla gösterilmiyor, bu da Musk’ın bir anlık öfkesinden kaynaklanan ‘çözüm’den vazgeçilmiş olabileceğini gösteriyor. bizden önce. .

finikeajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu