Teknoloji

Netflix Resmi Olarak Bulut Oyun Hizmetini Başlattı: Artık TV’de Oyun Oynayabilirsiniz!

Dünyanın en tanınmış çevrimiçi dizi ve film platformu olan Netflix, birkaç yıldır ortalıkta. oyun dalı üzerinde çalışmaya devam ediyor. Bu içerikte; Şirketin hâlihazırda piyasaya sürdüğü onlarca taşınabilir oyun bulunuyor. Bu oyunlar iOS veya Android içindir telefonlar aracılığıylaoynanabilir.

Şimdi ise Netflix cephesinden konuya yeni bir saldırı geldi. Şirket, Kanada ve İngiltere’de küçük bir abone tabanıyla yepyeni bir başlangıç ​​yapıyor. test etmek başladı. Test programına dahil olan kullanıcılar, şimdi televizyonları veya bilgisayarları aracılığıyla Ayrıca oyun oynayabilirler. Bu hamle ile Netflix resmi olarak kendi bulut oyun sistemini lanse etti.

Akıllı telefonlar uzaktan kumanda görevi görecek

Netflix’in bulut oyun hizmetini televizyonlarında kullanmak isteyenler, onların akıllı telefonları Oyun kumandası olarak kullanacaklar. Android kullanıcıları doğrudan Netflix uygulamasından, iOS kullanıcıları App Store’dan. Netflix Oyun Kumandasıisimli uygulama ile telefonlarını kumandaya çevirecekler. QR kod Telefonundan okuyacak ve ilişkiyi kuracak. Web versiyonunda oyun klavye ve fare kullanılarak oynanacaktır.

Netflix bulut oyun sisteminin kullanılabileceği cihazlar:

  • Amazon Fire TV
  • Google TV destekli ürünler
  • LG marka televizyonlar
  • Nvidia ShieldTV
  • Roku
  • Samsung marka televizyonlar

haber-maden.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu