Haber

‘Öldü’ olduğunu gösteren cinsel saldırı zanlısı iade edilecek

ABD’de cinsel saldırıyla suçlandıktan sonra sahte ölüm belgesiyle yetkilileri kandırarak İskoçya’ya kaçan 35 yaşındaki Nicholas Rossi’nin ABD’ye iade edilmesine karar verildi. 2021 yılında Covid-19 tedavisi için Edinburgh’da bir hastaneye giden ve burada gözaltına alınan Nicholas Rossi’nin yakalanmamak için ABD’den kaçtığı ortaya çıktı.

‘DÖVMELERİ BEN UYKUYDUĞUM GİBİ YAPIYORLAR’ DEDİ

Rossi, dövmelerinin yanı sıra parmak izlerinden de teşhis edilmişti. Rossi ayrıca dövmelerin “uyurken gizlice yapıldığını” savundu.

Interpol’ün aradığı adam, bir yanlış anlaşılma olduğunu söyleyerek adının Arthur Knight olduğunu iddia etmişti. Ancak yetkililer, 2008’de ABD’de işlediği cinsel saldırı suçundan arandığını tespit etti. İskoçya’ya kaçmadan önce 2019’da ABD’nin Rhode Island eyaletinde yaşayan Rossi, ‘neden öldüğünü açıklayan ölüm ilanı yayınladı’ non-Hodgkin lenfoma’.

ESKİ EŞ GÜNLÜKLERİNİ BULUYOR

Rossi ile 2015 yılında evlenen ve 7 aylık evli olan Kathryn Heckendorn, geçen yıl Daily Mail’e açıklama yapmıştı. Rossi’nin günlüklerini bulduğunu anlatan Heckendorn, şu sözleri kullandı: “Dışarı çıktığında evi temizliyordum ve bir kutu dolusu olduğunu gördüm. İçinde Nick’in yazdığı günlükler vardı. Her biri ülkedeki farklı üniversitelerle de ilgiliydi. Idaho’da yazılmış bir raporu hatırlıyorum. Idaho’dan bir kız vardı, adını ders programından, neyi sevip neyi sevmediğinden alıyor.”

ABD’li yetkililer, Rossi’nin yıllar içinde ortada ‘Nicholas Alahverdian’ da dahil olmak üzere 16 takma ad kullandığını söylüyor. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu