Sağlık

Sağlık Bakanı Koca’dan ‘Eris’ açıklaması: Eski günlere dönüş yok

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen Kabine Toplantısı’nın ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Kovid-19 vakalarında yeniden artış olup olmadığı sorusu üzerine Türkiye’de şu ana kadar Eris varyantıyla ilgili bir vakanın görülmediğini aktaran Koca, testlerin her zaman Genelkurmay’ın referans laboratuvarlarında yapıldığını söyledi. Halk Sağlığı Müdürlüğü.

‘VATANDAŞIMIZ GİZEMLİ OLSUN’

Koca, “Omicron’un alt versiyonlarını görüyoruz, bunu uluslararası kamuoyuyla paylaşıyoruz. Ortak bir platform var ve onun aktif üyelerinden biriyiz. Ama Eris varyantına henüz rastlanmadı. Vatandaşlarımız rahat etsin” dedi. barış. Şu anda gördüğümüz herhangi bir varyantın öldürücülüğü Omicron’dan daha yüksek değil. Onun için endişelenecek bir durum yok. Gripten korunduğumuz gibi aynı şekilde korunacağız” dedi.

Özellikle yaşlı ve kronik hastaların gripten nasıl korunuyorsa, kalabalık ortamlarda da kendilerini korumaya devam etmeleri gerektiğini öneren Koca, “Hastalık belirtileri gösterenlerin maske takarak veya teması en aza indirerek günlük yaşamlarını sürdürmeleri gerekiyor” dedi. mümkün olduğunca başkalarıyla. Yeni bir aşı dönemi söz konusu değil.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu