Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Türkiye-BAE Kapsamlı Ekonomik Ortaklık Anlaşmasına İlişkin Paylaşım

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye ile Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) arasında imzalanan “Kapsamlı Ekonomik Ortaklık Anlaşması”nın iki ülke arasındaki dostluk ve iş birliğini daha da pekiştireceğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Arkadaşım @MohamedBinZayed ile Türkiye ile Birleşik Arap Emirlikleri arasında imzaladığımız Kapsamlı Ekonomik Ortaklık Anlaşması, dostluğumuzu ve iş birliğimizi daha da güçlendirecektir. İnşallah #TurkeyBAEKEOA anlaşmamız da katkı sağlayacaktır. ilişkilerimize büyük güç.” sözlerini kullandı.

Birleşik Arap Emirlikleri Devlet Başkanı Muhammed bin Zayed Al Nahyan, sosyal medya hesabından Türkçe yaptığı paylaşımda, “Cumhurbaşkanı Erdoğan ile gerçekleştirdiğimiz görüntülü görüşmede BAE-Türkiye ilişkilerinde ve ekonomik ve ticari güçlendirme çabalarımızda niteliksel bir adım atıldı.” işbirliğini iki ülkenin menfaati ve refahı için başlattık, Kapsamlı Ekonomik Ortaklığı başlattık ve Anlaşmanın imzalanmasına tanık olduk.” değerlendirmesini yaptı.

Al Nahyan, Ticaret Bakanı Mehmet Muş’un katılımıyla BAE’de düzenlenen Türkiye-BAE Kapsamlı Ekonomik Katılım Anlaşması İmza Töreni’nin görsellerine de yer verdi.

haber-pazaryolu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu