Haber

El Salvador Devlet Başkanı Bukele, 1.2 ton kokain ele geçirdiklerini açıkladı.

El Salvador Eyalet Lideri Nayib Bukele, ülkesinden 520 deniz mili menzilde 1,2 ton kokain ele geçirdiklerini söyledi.

Twitter hesabından açıklama yapan Bukele, Kolombiya asıllı 3 kişinin gözaltına alındığını belirterek, “Gözaltına alınan 3 Kolombiyalı’nın fotoğrafları donanmamıza ulaştı. İçlerinde 1.2 ton kokain olduğu tahmin ediliyor.

Kokainin ele geçirildiği denizin koordinatlarını paylaşan Bukele, mevkidaşı Kolombiya Devlet Başkanı Gustavo Petro’nun adını etiketleyerek müstehcen bir dokunuşta bulundu.

Kolombiya Devlet Başkanı Gustavo Petro, Twitter hesabından Bukele’nin adını anmadan, kokainin Kolombiya donanmasının işbirliği sayesinde yakalandığını vurgulayarak, “İstihbarat sayesinde El Salvador yakınlarında bir buçuk ton daha kokain ele geçirildi. ve donanmanın yardımı.” söz konusu.

İki başkanın söz düellosu

Kişisel sosyal medya hesaplarından birbirlerini etiketlemeyi amaçlayan iki başkan, Amerika kıtasının mega hapishanesi olarak nitelendirilen El Salvador’daki hapishane için birbirini suçladı.

2 Mart’ta başkent Bogota’daki bir üniversitede konuşan Petro, “Sosyal medyada El Salvador’daki toplama kampının gençlerle dolu olduğunu görebilirsiniz. Binlercesi cezaevinde. Ürperiyor.” dedi.

Başkan Nayib Bukele, 10 Mart’ta yaptığı açıklamada, Kolombiya Devlet Başkanı Gustavo Petro’nun “El Salvador’a takıntılı” olduğunu söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu