Teknoloji

Meta’nın AI Müzik Oluşturma Aracı ‘MusicGen’ Piyasaya Sürüldü

Meta, yapay zeka odaklı teknolojilere adım atacak en yeni hizmetini duyurdu. ” MüzikGen“” adlı ve açık kaynak olarak sunulan yeni araç, müzisyenler için benzersiz bir araçtır. müzik yapacak . Müzisyenin ayrıntılı bir metin açıklamasına yer vermesi, yapay zekanın ne tür müzik yaratacağını belirleyecektir. Örnek vermek gerekirse; MusicGen ile 80’lerin havasında veya rap tarzında müzik yaratabileceksiniz.

Meta tarafından yapılan açıklamaya göre MusicGen 10 bin yüksek kalite ve lisanslı modüllere ek olarak, ShutterStock ve Pond5 gibi platformlar aracılığıyla 390.000’den fazla yalnızca aletli kesim eğitilmiştir. eğitimin 20 bin saatBunun ne kadar sürdüğünü açıklayan Meta, müzisyenlerin kendilerine en uygun içeriği oluşturabilmeleri için farklı modeller de oluşturmuş.

MusicGen, referans kesmelerle de kullanılabilir!

MusicGen’in dikkat çekici özelliklerinden biri, referans parçalar ile kullanılabilir olmak. Diyelim ki bir müzisyensiniz ve şarkı sözleriniz hazır. Ama iş beste yapmaya gelince sıkışıp kalıyorsun. Dolayısıyla, MusicGen’e bir referans kurgusu yüklerseniz, yapay zeka o parçayı taklit etmeye çalışacaktır. Böylece yarım kalan kompozisyonlar tamamlanabilir. Tabii ki, bunun bir dezavantajı var. Öyle ki bu teknoloji ile çalıntı parçalarde oluşturulabilir.

MusicGen, kullanımı oldukça kolay bir deneyim sunar. Yapay zeka aracına ulaştıktan sonra üzerinde çalıştığınız müzik hakkında bilgi vermeniz ve varsa referansları eklemeniz müziğin oluşturulması için yeterlidir. MüzikGen, birkaç dakika bekledikten sonra Oluşturulan müziği dinlemenizi veya isterseniz bilgisayarınıza indirmenizi sağlar. Ardından yapay zekanın oluşturduğu müziği başka bir yazılıma aktarabilir ve modülünüz için çalışmaya devam edebilirsiniz. Bu ortada; birkaç deneme yaptık ve MusicGen genellikle bize 12 saniyemüzik yarattı.

MusicGen ile oluşturulan müzik örnekleri:

Meta’nın yeni yapay zeka aracına ulaşmak istiyorsanız BuradaBağlantıyı kullanabilirsiniz.

Google’ın MusicGen rakibinin bir AI aracı var: İşte MusicLM hakkında her şey!

Google, Tiplerinizi Ve Hatta Mırıldanmayı Müziğe Dönüştüren Uygulamasını Duyurdu: MusicLM

omerliajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu